Oamkista valmistuneet, syyskuu 2023

Julkaistu: 27.11.2023 klo 07:31 Ammattikorkeakoulu tiedottaa

Syyskuu 2023: 62 ammattikorkeakoulututkintoon valmistunutta, joista 11 valmistunutta ei halua valmistumistietojansa julkisuuteen.

Bioanalyytikko (ylempi AMK)
Tuomisto Jenny-Maria Hannele Turku
   
Ensihoitaja (AMK)
Ronkainen Tuomo Elias Oulu
   
Insinööri (AMK)
Ahonen Joose Jeremias Oulu
Alavaikko Sanna Maaria Oulu
Aslan Lara Melissa Oulu
Hekkala Aleksi Mikael Oulu
Isoaho Jesse Erkki Ilmari Haapavesi
Jylhä Riku Matias Oulu
Laine Nenna Kristiina Oulu
Mäkinen Niko Ville-Juhani Oulu
Määttä Paavo Kaarlo Johannes Oulu
   
Insinööri (ylempi AMK)
Salomaa Andreea-Fabiola Ei tiedossa (kunta)
   
Kätilö (AMK)
Salminen Fanni-Lotta Aliisa Oulu
   
Medianomi (AMK)
Tuisku Saana Marleena Oulu
   
Medianomi (ylempi AMK)
Blanca Sánchez Maria Ei tiedossa (kunta)
   
Optometristi (ylempi AMK)
Miettinen Hanna-Mari Lahti
Suuronen Mari Annikki Asikkala
   
Rakennusmestari (AMK)
Rytkönen Sara Maria Oulu
   
Röntgenhoitaja (AMK)
Juntunen Jenni Milja Karoliina Rovaniemi
Karppinen Annaliisa Oulu
   
Röntgenhoitaja (ylempi AMK)
Teerinkoski Sirpa Kaarina Kempele
   
Sairaanhoitaja (AMK)
Huhta-aho Josefiina Heidi Orivesi
Karjalainen Jenni Kristiina Siikajoki
Lehtola Kyösti Johannes Liminka
Timmerbacka Ida Josefiina Tornio
Turpeinen Miia Emilia Raahe
   
Sairaanhoitaja (ylempi AMK)
Multamäki Miia Katriina Liminka
Pohjasenaho Mira Susanna Oulu
   
Sosionomi (AMK)
Salmi Henri-Oskari Oulu
Ylitalo Kati Kerttu Hannele Oulu
   
Suuhygienisti (ylempi AMK)
Tiiliharju Hanna-Maija Oulu
   
Terveydenhoitaja (AMK)
Lammela Janika Maria Oulu
Majava Henriikka Emilia Oulu
Siira Beata Emilia Nuuk Kempele
   
Toimintaterapeutti (AMK)
Keskitalo Emilia Anniina Oulu
Nauha Salla-Maria Josefiina Liminka
Nuutinen Noora Marianne Rovaniemi
   
Tradenomi (AMK)
Järvitalo Riikka Emmi Katariina Oulu
Kerola Satu Maria Sofia Kalajoki
Kivilahti Panu Antti Viljami Oulu
Korhonen Anne Aili Julia Muhos
Korpi Henrik Petter Oulu
Kärkkäinen Tapio Oulu
Leppänen Ville Oskari Oulu
Majuri Felicia Adele Oulu
Sassi Laura Anneli Kempele
Sulkala Kristiina Maria Mirjam Oulu
Velichko Valeria Tyrnävä
   
Tradenomi (ylempi AMK)
Kovalainen Eveliina Orivesi
Sipola Päivi Johanna Oulu
Syvälahti Pekka Erkka Espoo